Mrkvový ořechový dort

Mrkvový ořechový dort

Nelekejte se tak zdravé kombinace. Mrkev a ořechy. Naopak musím říct, že lepší chuť, která se kombinací mrkve, různých druhů ořechů a vůně skořice smísí ve vašich chuťových pohárcích, nemá chybu.

Jen pokud vám mohu doporučit, je lepší si mrkev zakoupit od soukromníka, pokud nemáte vlastní ze své zahrádky. Ona pak ta chuť je úplně o něčem jiném. Ale samozřejmě to vám hospodyňkám a kuchtíkům říkat nemusím.

Stejné doporučení vám dám s nákupem ořechů. Není ořech jako ořech. Nedávno sousedka kupila přes inzerát ořechy, že je bude mít na Vánoce, ovšem ouvej. Cenu zaplatila jako za vyloupané a chuť ořechů mi připomínala snad pelyněk.
Raději nakupujte u doporučených nebo vyzkoušených zdrojů. Jeden takový vám mohu směle doporučit. Jedná se o e-shop, ale nevím jak to majitel dělá, že jeho zásilka je u mě snad rychlostí větru. Co vím, že jeho ochota a vstřícnost k zákazníkovi se nedá vykoupit zlatem. To se totiž málo vidí. Nabídku má velmi pestrou. Osobně jsem vyzkoušela mandle na různé pečení a výrobu mandlového mléka. Nemluvím o pistáciích, které opravdu miluji a také kešu ořechy. Slané kešu si vysypu do misky a za chvíli se dívám na prázdné dno. Líbí se mi, že mají v nabídce i nesolené, které využívám jako základ některých dortů místo mouky. Na nabídku se můžete podívat  na těchto stránkách Rychlé ořechy.

Takže mě osobně se vyplatí vše nakoupit najednou a během chvíle.  Vlašské ořechy mají správnou chuť, jsou opravdu kvalitní a pak ta práce v kuchyni je odrazem prodávaného výrobku.
Ale dost doporučování, myslím že si zasloužíte nyní ten recept.

Suroviny:

6 vajec
140 g moučkového cukru
100 g mletých ořechů
100 g jemně strouhané mrkve
1 lžička mleté skořice
trochu prášku do pečiva
30 g rozinek
trochu rumu

Náplň:

500 g mascarpone
100 g moučkového cukru
250 g zakysané smetany

Postup:

Bílky vyšleháme do tuhého sněhu, přidáme cukr, postupně žloutky, mrkev, skořici, vlašské oříšky, úplně nakonec vmícháme rozinky namočené v rumu a prášek do pečiva. Vlijeme do dortové formy, musí být dobře vymazaná a vysypaná. Pečeme ve vyhřáté troubě asi 35 minut.
Necháme pak korpus pořádně vychladnout a pak ho přeřízneme.
Naplníme krémem z mascarpone, který jsme si mezitím připravili. Potřeme horní část dortu, ozdobíme ořechy.
Krém pěkně roztáhneme i po bocích a když vezmeme na hrubo nasekané ořechy nebo mandle a dáme je okolo, máme dokonalou pochoutku.

Přeji vám dobrou chuť


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 Comments

  1. Dort určitě výborný, jen bych ještě krémem pomazala i boky dortu. Mě se nějak ty „nahé“ dorty nelíbí….(v receptu to je, na obrázku ne :-)).

    • Ano na obrázku to není úmyslně, aby se vidělo, jak je rozkrojený a naplněný. A na druhou stranu nahé dorty jsou teď v kurzu :)

      • Já vím, že je to moderní způsob, ale muž by mi řekl, že je to „nějaké nedodělané“ :-) a navíc, nám by právě chyběl ten krém – ani ne jako vizuálně, jako spíš pak do pusy :-).

  2. Mám ráda mrkev i ořechy. Už jsem kdysi dělala i mrkvový salát s ořechy :-)

  3. Já jsem mrkvový dort nikdy nedělala, ale tento se mi líbí. Ořechy máme ze zahrady, mrkev se taky najde a nejvíc mě na tom láká ta skořice. Tato trojkombinace může být superní. Určitě vyzkouším.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>