Kvalitní suroviny jsou základ pro vaše zdraví

Kvalitní suroviny a potraviny jsou v první řadě čerstvé, nekonzervované a co nejméně upravované. Pokud je vaříme, musíme na to jít správným způsobem. V první řadě je třeba se vyhýbat polotovarům, fast foodu, tučným, smaženým a jinak nezdravým pokrmům.

Za kvalitní potraviny považujeme zejména základní potraviny a čerstvé suroviny. Hlavním stavebním kamenem našeho jídelníčku by mělo být čerstvé a kvalitní ovoce a zelenina. Konzumovat je nejlepší uvedené suroviny v syrovém stavu, nebo je upravovat v páře, dušením, grilováním či restováním. Na vaření je třeba používat čerstvé produkty místo předvařených a konzervovaných potravin.

Co je třeba omezit a co zařadit

Omezit je třeba zejména jednoduché cukry, jako klasický cukr, různé sladkosti a další pochutiny, kam patří i ty slané. Bílé pečivo lze nahradit jinými obilovinami, kam řadíme ovesné vločky nebo quinou. Pokud si nemůžete ovoce a zeleninu vypěstovat sami, je třeba nakupovat kvalitní produkty od regionálních farmářů a prověřených firem. Sem můžeme zařadit domácí i exotické ovoce a zeleninu, houby, bylinky, klíčky, semínka, oříšky, ale i krájené produkty nebo smoothie v podobě čerstvých šťáv. Můžeme přidat i kvalitní mléko či maso od farmáře. Čerstvé produkty či krájenou zeleninu a ovoce ocení hlavně gastronomické provozy, školy, či pracoviště jako vhodné svačiny do kanceláře.

Podpořte svou imunitu i zdraví

Žaludek potřebuje klid u jídla i dostatek času na zpracování potravy. Často zaměňujeme chuť a hlad. Důležitý je i dostatečný pitný režim, nejlépe v podobě čisté vody bez bublin v průběhu celého dne. Velmi dobré je také číst popisky na produktech. Čím méně položek je uvedeno ve složení potravin, tím lépe. Zaměřte se na produkty podporující imunitu, kam řadíme česnek, cibuli, zázvor nebo klíčky. Kvalitní strava je základ silné imunity, pevného zdraví, duševního i fyzického výkonu a dostatku energie. Každá dobrá restaurace vaří z kvalitních a čerstvých surovin. Mnoho zaměstnavatelů zajišťuje zeleninové saláty a ovoce do práce. Přidejte se k lidem konzumujícím kvalitní stravu i vy.

Článek vypracoval Gastrofresh.cz – Velkoobchod ovoce a zeleniny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 45 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář