Už nemusíme hledat poklad pod tvrdým krunýřem

Jak je známo, tak mnohdy získat jádro oříšku z jeho tvrdé skořápky je doslova umění. Někdy bychom si zasloužili rovnou metál, že jádro zůstalo zachovalé a není z něho placka.

Ale co dělat, když zrovna je příroda obdařila takovou ochranou

Ačkoliv by tu jedno řešení bylo. Zkrátka si vyloupané oříšky jednoduše zakoupit. Internetový obchod Plody Slunce jich má v nabídce hned několik druhů. Upřímně nákupy pod jednou střechou jsou vždy nejlepší.

Ořechy se řadí k superpotravinám

Není ani divu, vždyť jsou nositelé mnoha vitamínů, minerálů, bílkovin, zdravých tuků a dalších zdraví prospěšných látek. Je pravdou, že se mnozí ořechů obávají, pro jejich vysoký kalorický obsah, ale zrovna v jejich případu je to zcela zbytečné. Navíc se dokonce doporučuje denně sníst zhruba hrst míchaných plodů. Předchází se tak různým civilizačním nemocem, zejména infarktu. To není vše, problémy jsou poměrně dost časté i s cholesterolem a díky konzumaci ořechových plodů se může podstatně snížit jeho hladina. Což je samozřejmě jen vítané.

Mandle na mnoho způsobů

Mandle obsahují asi nejvíce vlákniny ze všech oříšků, také se doporučují pojídat při redukci váhy. Všeho moc škodí, a tak denně kolem dvaceti kousků bude dostačující. Ovšem mandličky jsou skvělé nejen syrové, ale dají se pěkně opražit nebo použít jako posyp na pečivo, případně i na ovesnou kaši a podobně.

Mandle naturalDokonce není problém si z mandlí udělat rostlinné mléko, které je skvělou náhradou živočišného mléka. Takové je velmi výhodné pro lidi, kteří trpí alergií na kravské mléko. Použít se dá jak ve studené kuchyni do oblíbeného smoothies, tak v teplé všude, kde bychom běžně použili kravské mléko.

Mandlové mléko si můžeme vyrobit sami

Suroviny:
hrnek mandlí
4 hrnečky studené vody

Postup:
Mandle nasypeme do nádoby a zalijeme vodou, takto necháme nejlépe přes noc.
Poté vodu slijeme a mandle propláchneme.
Vložíme je do mixéru a zalijeme opět čtyřmi hrnečky čisté vody. Nyní již můžeme mixovat, zhruba tak minutu na nejvyšší stupeň.
Již jsme pouhý krok od hotového mléka, stačí jen přecedit přes plátýnko a pořádně nechat odkapat.
Hmota, která vznikne, se nemusí vyhazovat, lze ji použít jako mandlovou mouku na pečení, posypku nebo ji zkrátka osladit medem a přidat do jogurtu.

Mandlové mléko je osvědčené, ale stejným způsobem můžeme použít i jiné ořechy.

Obchod Plody Slunce jich má v nabídce hned několik, včetně dalších zdravých pamlsků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 45 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář