Žádná domácnost se neobejde bez spolehlivé lednice

Ledničky mohou vypadat rozdílně ve vzhledu a provedení, nicméně technologie je ryze moderní

V dnešní době si již nikdo nedokáže představit domácnost bez lednice, otázkou je jak se vyznat v tak široké nabídce a na co se konkrétně zaměřit při jejím výběru. Nabídka je dostatečně obšírná a vybrat si může i ten nejnáročnější uživatel. Dokonce i pokud bude chtít kuchyni jako takovou sladit do určitého bytového stylu.

Na co se při výběru ledničky zaměřit

Každý výrobek je opatřený ze zákona energetickým štítkem, který nám prozradí všechno podstatné. Nalezneme zde informaci o roční spotřebě energie, dozvíme se vše o objemu daného produktu a nakonec nás může překvapit údaj o hlučnosti vybraného sortimentu. Samozřejmě zde mohou být ještě další údaje, které jsou informativní, ale tyto jsou považovány za nejdůležitější.

  • Energetická třída

Není zrovna nejvhodnější kupovat horší energetické označení, než je A. Nejlepší a nejkvalitnější je označení typu A+++.Spotřeba se udává v kWh a přibližná spotřeba a úspora ledničky se dají snadno zjistit.

  • Objem

Ten se uvádí v litrech a obecně platí pravidlo, že na jednoho člověka je třeba počítat s 50-70 litry. Pak je tento údaj orientační pro vhodnou velikost produktu do vaší domácnosti.

  • Hlučnost

Jelikož bude lednice pochopitelně v nepřetržitém provozu, pak by neměla být moc hlučná. Například pokud ji budete pořizovat do menšího bytu, pak by to mohl být velmi rušivý element. Nejméně hlučné budou označeny 40dB a méně.

Výběr lednice záleží na vašem požadavku

Ale také na různých funkcích, které jsou její součástí. Poslední dobou je velmi oblíbený No Frost. Jedná se o nenámrazový systém, tudíž žádné dlouhé odmrazování a odstavení vás zde nebude čekat. Výhodou je obíhající vzduch uvnitř ledničky, který optimálně rozkládá chlad po celém prostoru a to i ve dveřích.

Existují různé typy ledniček a je skutečně z čeho vybírat

V rodinách se často vyskytují americké ledničky, které jsou určeny pro větší počet uživatelů, a navíc dokážou poskytnout vyšší komfort. Některé typy jsou vybaveny zásobníky ledu nebo nápojovými automaty. Jsou podstatně většího rozměru, a tak svoje uplatnění naleznou v rozměrově větší místnosti, s tím souvisí i velké nároky na spotřebu energie.

Lednice LIEBHERR CTP 2521Nejpoužívanějším typem jsou kombinované ledničky, kdy je jejich výhodou oddělený chladící prostor od mrazícího.

Díky odděleným dveřím je znatelná úspora. Na trhu se objevují nejčastěji ve dvou provedeních, a to buď s mrazákem dole, nebo nahoře. Zde hodně záleží na tom, co nám bude více vyhovovat.

Třeba kombinované ledničky Liebherr nabízí celou řadu různých modelů.

Pro menší typy bytů je dobré zvolit ledničky s mrazákem. Svojí velikostí nezaberou mnoho místa, a navíc jsou vybaveny malým mrazicím boxem. Tato přihrádka je umístěna přímo v chladící části a je uzavřena dvířky.

Každý typ ledničky je vhodný do jiných podmínek

Rozhodující budou zároveň požadavky samotných uživatelů. Proto se zde nabízí další výběr provedení lednice, a to volně stojící nebo případně vestavné. Ta má svoji výhodu v tom, že nenaruší celkový vzhled kuchyně a design bytového stylu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 45 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář