Odšťavňovače, citrusovače a mixery

Klíčky jako dobrota i výživná bomba

Náhlá změna venkovních teplot s sebou přináší hrozbu všudypřítomných viróz, kterým je těžké se ubránit. Zejména během nadcházejícího podzimu a zimy si organismus žádá pořádnou dávku vitamínů, minerálů, bílkovin a antioxidantů. O to se postarají čím dál populárnější klíčky, které by měly být nepostradatelnou součástí zdravého a vyváženého jídelníčku.

V čem tkví jejich tajemství? Klíčky jsou doslova zásobárnou důležitých živin a jejich nesporným pozitivem je dobrá stravitelnost, díky níž si získají i zapřisáhlé odpůrce čočky, fazolí a podobně. Jedná se o jednoduchý způsob, jak do svého jídelníčku zařadit vše potřebné, a navíc jej patřičně ozvláštnit.

Seznamte se s výživnými klíčky

Možná už je letmo znáte, například z nějakého asijského bistra nebo vegetariánské restaurace, ale nejspíš nemáte tušení, jak může být výroba výživných klíčků v domácích podmínkách jednoduchá. Stačí si pořídit praktickou klíčící misku , na kterou rozprostřete semena a 2x denně je rosíte vodou. Za 5-8 dní budete mít hotové klíčky jakéhokoli druhu, které udělají z obyčejného salátu nejen kulinářský zážitek, ale také výživnou bombu! Ještě snazší cestu ke klíčkům nabízejí sklenice na klíčení nebo automatická klíčidla semen, o nichž se můžete dozvědět více v internetovém obchodě Přístroje pro zdraví.

Klíčky stokrát jinak

A co všechno lze klíčit? Zde se vám otvírají nepřeberné možnosti, neboť klíčit lze semínka všeho druhu, ale samozřejmě také luštěniny nebo ořechy. Oblíbené jsou zejména mungo fazole, jejichž klíčky svou chutí připomínají mladý hrášek, nebo semínka vojtěšky a ředkvičky, které jsou velmi svěží a jemné. Rozhodně se však nemusíte držet zkrátka a jistě brzy objevíte nějaký skrytý poklad mezi luštěninami nebo ořechy…

Hotové klíčky jsou už sice běžně dostupné v supermarketech, ale při jejich bližším zkoumání si většinou bohužel nelze nevšimnout uhnívajících částí. Takový produkt může napáchat více škody než užitku, proto je vhodnější připravovat si klíčky doma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 45 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář