Voda s citronem umí víc, než si myslíte

1. Odbourá kyselost v těle I když se to může zdát jako vtip, že zrovna kyselý citron by měl upravit zásaditost ve vašem těle, je to opravdu tak. Citron se považuje za nejvíce alkalickou potravinu, při jeho pravidelné konzumaci upravuje pH tak, aby naše tělo nezatěžovalo.

2. Zbaví vás tuku Citrony obsahují pektinovou vlákninu, která dokáže nastartovat metabolismus. Je prokázané, že citronová voda napomáhá při shazování přebytečných kilogramů.

3. Podpoří žaludek Voda s citronem pomáhá s mnoha zažívacími problémy, jako je pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Podporuje činnost jater při produkování žluči, která je nezbytná pro dobré zažívání.

4. Rozzáří vás Denní konzumace vody s citronem zajistí pravidelný přísun vitaminu C, který omlazuje a prozáří pleť. Všechny antioxidanty bojují s volnými radikály, především z UV záření nebo toxinů, kterých je v životním prostředí víc než dost. Kromě toho můžete vodu s citronem aplikovat přímo na malé jizvičky na obličeji nebo na stařecké skvrny.

5. Působí preventivně proti nemocem Díky vysokému obsahu antioxidantů a vitaminu C jsou citrony velmi prospěšné pro správnou funkci a posílení imunitního systému, obzvlášť v období častého výskytu infekcí horních a dolních cest dýchacích.

6. Hydratuje Po noci je tělo dehydratované. Velká sklenice s citronovou šťávou dodá potřebné množství tekutin a dobře nastartuje organismus na dlouhý a náročný den. Zároveň ze svého těla vyplavíte toxiny, které se usadily v trávicím traktu během noci.

7. Pročistí Citronová voda funguje jako čistič krve. Vitamin C také krev ředí, čímž se stává vhodnou prevencí proti trombóze. A zároveň působí močopudně, takže vaše ledvinky se zvesela zapojí do práce.

8. Osvěží dech Citron pomáhá dezinfikovat dásně a bojuje tak se špatným dechem. Spolehlivě s vodou funguje jako prevence proti paradontóze.

9. Zmírňuje alergie Zvlášť nyní na jaře, kdy senná rýma klepe na dveře, ji ocení ti, kteří se ráno mohou ukýchat. Voda s citronem zmírňuje alergie i astma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 45 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář